Po co pozycjonować się lokalnie?

 

W tym artykule przyjrzę się pozycjonowaniu lokalnemu, na przykładzie firmy, którą interesuje pozycjonowanie w Krakowie. Takie usługi oferuje wiele firm ( np. link ) i jeżeli chcesz zaistnieć na rynku w Krakowie, to warto skorzystać z ich usług. Jednak po co to całe pozycjonowanie. Kraków jest tylko jednym miastem w Polsce, czemu nie pokusić się o bardziej „globalne” frazy kluczowe?

 

Jest wiele firm, które zajmują się pozycjonowaniem stron w Krakowie.
Jest wiele firm, które zajmują się pozycjonowaniem w Krakowie.

 

Kiedy pozycjonowanie lokalne ma sens?

  • Działasz przede wszystkim na rynku lokalnym. W przeciwnym przypadku nie ma sensu lokalne pozycjonowanie. Kraków to duże miasto i wiele firm działa tylko na obszarze tego miasta. Różnego rodzaju fryzjerzy, siłownie, dentyści. Dla nich pozycjonowanie lokalne to szansa na ruch, oraz na pozyskanie klientów.
  • Jeżeli chcesz pozycjonować się w Krakowie to łatwiej będzie Ci osiągnąć dobre rezultaty. Konkurencja jest mniejsza, a dzięki temu łatwiej zdobywać wysokie pozycje.
  • Jeżeli nie oferujesz swoich usług, produktów na terenie całej Polski, jeżeli działasz tylko w Krakowie to nie ma sensu żebyś inwestował w coś innego niż pozycjonowanie lokalne w Krakowie.

 

Pozycjonowanie lokalne to świetny sposób, żebyś zaistniał w sieci i zdobywał wielu klientów. A przy okazji jest ono o wiele tańsze i skuteczniejsze niż pozycjonowanie na frazy globalne. Dlatego jeżeli działasz w Krakowie to skorzystaj z usług firmy, która zajmuje się pozycjonowaniem w Krakowie.