Pielęgnacja ławek ogrodowych

 

Ławki drewniane do ogrodów od lat cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów i trudno się temu dziwić – są ponadczasowe i doskonale wpiszą się w każdą stylistykę ogrodu. Jednakże zważywszy na to, że lite drewno jest materiałem wysoce wymagającym warto dowiedzieć się w jaki sposób należy prawidłowo pielęgnować drewniane ławki do swojego ogrodu. Informacje, które Wam przekazujemy pochodzą od metalico.pl/sklep/lawki,k001006001.html , gdzie produkcja małej architektury, w tym ławek ogrodowych prowadzona jest z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Ławka ogrodowa z drewna – jak pielęgnować?

Drewno z biegiem czasu może się wypaczać oraz pękać, dlatego bardzo istotnym jest jego odpowiednie zabezpieczanie oraz impregnacja. Do tego celu służą dostępne w sprzedaży preparaty impregnacyjne. Nawilżają drewno i tworzą na nim powłokę uodparniającą na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Ławki w parku
Ławki w dużym ogrodzie

Ogrodową ławkę z litego drewna należy zabezpieczać także przed atakami insektów (np. korników). Do tego celu również służą specjalne preparaty, które dostępne są nawet w sklepach wielobranżowych.

Huśtawka ogrodowa z drewna
Huśtawka ogrodowa

Ławka ogrodowa z drewna powinna zawsze prezentować się nienagannie

Drewno bowiem uważane jest za materiał niezwykle szlachetny. Jako ciekawostkę warto dodać, że Polska jest jednym z większych producentów i importerów drewna na całą Europę. Wśród najpopularniejszych i cieszących się największym uznaniem wśród kupujących bez wątpienia cieszą się buk, dąb oraz jesion.