Okna skrzynkowe retro

 

Okna skrzynkowe w stylu retro to modele okien z tradycją sięgającą kilku stuleci wstecz. Od dziewiętnastego wieku do połowy wieku dwudziestego były bardzo powszechnie montowane w całym świecie zachodnim. W dzisiejszych czasach, oczywiście za sprawą mody retro oraz stylizacji budynków na dawne epoki, okna takie powróciły do łaski. Systemy retro dedykowane są szczególnie osobom doceniającym klasyczne piękno. Idealnie wpisują się w bryłę zarówno zabytkowych budynków jak i również nowo budowanych willi i rezydencj. W oknach skrzynkowych retro, w porównaniu do tradycyjnych okien jednoramowych, jest skonstruowana rama – skrzynka okienna, w której znajdują się kolejna dwie oddzielne ramy, zewnętrzna oraz wewnętrzna. Rama takiego modelu okna skrzynkowego składa się z dwóch elementów: ościeżnicy i krosna, własnie do nich montowane są skrzydła okienne.

 

Linia żłobień w tych oknach stylizuje je na dziewietnasty wiek, nadając im bezapelacyjnie niepowtarzalnego charakteru i smaku. Dodatkowo istnieje możliwość odtworzenia ozdobnych elementów jak listwy, szprosy lub słupki. Okna wykonane są taką techniką, że spełnią oczywiście wymagania każdego konserwatora zabytków. Nawet tych najbardziej surowych. Klejone lamele zamiast wykonywania ramy z litego drewna eliminuje problem paczenia się ościeżnicy okiennej. Czterowarstwowa klejonka posiada znacznie lepsze parametry od drewna litego o takim samym przekroju, zapewniając przy tym o wiele dłuższą zywotność naszych okien. Okna skrzynkowe które są produkowane przez https://oknakrzynowek.pl/okna-skrzynkowe/ różnią się znikomo budową i konstrukcją od tych z dawnych lat. Stare modele posiadają wąskie skrzydła oraz szprosy. Często charekteryzuja się też lufcikiem na górze okna. W chwili kiedy wymieniamy stare okna skrzynkowe na nowe układ okna oraz wewnętrzne podziały się nieznacznie zmieniają, ale estetyka i styl ramy pozostają nienaruszone.

 

Odporna na warunki atmosferyczne jest również powierzchnia lakiernicza uzyskana dzięki systemowi lakierowania wielowarstwowego.