Notariusze w Krakowie.

Notariusze w Krakowie.

W Krakowie sporą grupę wśród prawników stanowią notariusze. Kraków bowiem to miasto z wieloma tradycjami, także w dziedzinie prawa. Przecież to tutaj otworzono na Uniwersytecie Jagiellońskim pierwszy Wydział Prawa w Polsce, który do dziś cieszy się nie tylko ogromną popularnością, ale także uznaniem. Krakowscy notariusze czy to z kancelarii www.kulakowscy.com/notariusz/ , czy innej udzielą każdemu fachowej pomocy. W Krakowie notariuszy jest ponad sto, a zatem jest w czym wybierać.

Większość notariuszy prowadzi swoje kancelarie w samym centrum Krakowa, ale w zasadzie, mieszkaniec każdej dzielnicy może znaleźć kancelarię notarialną również w swojej okolicy. Z usług notariuszy krakowskich korzystają zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni.

Samorząd notarialny tworzy Krajowa Rada Notarialna i poszczególne Izby Notarialne. Kraków posiada jedną z 11 istniejących w Polsce Izb Notarialnych. Pozostałe mieszczą się w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie i Rzeszowie. Nadrzędną instytucją sprawującą nadzór nad działalnością notariuszy jest Ministerstwo Sprawiedliwości.