Kajak – najlepszy plan na weekendowy odpoczynek. Nawet w mieście

 

Choć kajak kojarzą ci się pewnie ze spływami po rwących górskich rzekach albo po mazurskich szlakach, to kajak jak najbardziej może być używany także w mieście lub na bliskich terenach podmiejskich – wszystko zależy od okolicy. Kajakowcy to grupa ludzi, którzy zapraszają na spływy kajakowe po Pilicy w okolicach Radomia. Gwarantują kajak i wszystkie inne niezbędne akcesoria, by przeżyć udaną kajakową przygodę. Te krótkie trasy są idealne nawet dla osób, które w życiu nie miały w rekach wioseł.

 

Kajak można wypożyczać w miejskich parkach.

W wielu miastach kajak można wypożyczać w miejskich parkach o ile tylko mają one jakiś zbiornik wodny, po którym można pływać. W Warszawie mieszkańcy w weekendy wiosłują na przykład po Parku Skaryszewskim czy Kępie Potockiej. Sportowi kajakarze trenują natomiast na Kanale Żerańskim, choć można tam też popłynąć rekreacyjnie – w pobliżu także znajduje się wypożyczalnia.

Rekreacyjne kajakarstwo w miejskim wydaniu to świetny pomysł na aktywny weekend, inny niż wszystkie. A może to być też początkiem zamiłowania do tego sportu i w kolejny urlop wybierzesz się na dłuższy urlop na kajakach? Warto podkreślić, że jest to sport idealny na rodzinne spędzanie czasu.