Gdy ściga cię komornik. Warszawa ma poradnictwo dla zadłużonych

 

Wiele osób panikuje, gdy zgłasza się do nich komornik. Warszawa wdraża więc program dla zadłużonych, w którym przekonuje, że to nie jest osoba, która chce im zrobić krzywdę – komornik. Warszawa podpowiada też, jak współpracować, by jak najszybciej pozbyć się zadłużenia. Sprawdzona kancelaria komornicza – w Warszawie będzie to http://komornik-warszawa.info.pl – z pewnością poprowadzi z dłużnikiem negocjacje, by ustalić realny plan spłaty długu. Bowiem celem komornika jest zaspokojenie roszczeń wierzyciela, a tego nie osiągnie się, doprowadzając do ruiny dłużnika.

 

 

Trzeba przy tym podkreślić, że jedno to windykator, a drugie komornik. W Warszawie było kilka głośnych spraw z windykatorami w roli głównej, ale to są prywatne firmy i nieraz działają na granicy prawa i dość brutalnie, by odzyskać dług.

 

 

Komornik pracuje dla sądu i jest zobowiązany do przestrzegania konkretnych procedur prawnych. Dlatego gdy jesteś dłużnikiem, nie unikaj spotkania, bo w ten sposób tylko pogorszysz swoją sytuację. Zdecydowanie lepsza będzie szczera rozmowa. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że jeśli na przykład ukrywasz majątek to nie będzie na to przymykał oka i z cała surowością przeprowadzi jego poszukiwania oraz licytację, bo dla nieuczciwych zadłużonych nie ma tolerancji. I słusznie, bo celem komornika w Warszawie jest przede wszystkim pilnowanie, by osoba pożyczająca mogła liczyć na to, że jej dług zostanie zwrócony.