Zakopane bez wątpienia jest jednym z najsłynniejszych ośrodków turystyki górskiej w Polsce. Liczba turystów odwiedzających stolicę Tatr z roku na rok jest coraz większa. Zachwyca nie tylko przepięknymi krajobrazami, ale także silnie rozwiniętą ofertą kulturalną czy noclegową. Takie malownicze widoki na okoliczne szyty górskie rozciągają się w zasadzie z każdego miejsca w Zakopanem. Jednak największe wrażenia na każdym turyście przybywającym do tego urokliwego zakątka Polski zdaje się robić Giewont.

Kultura góralska

Zakopane warto odwiedzić chociażby z tego względu, że w tej miejscowości najsilniej można poczuć prawdziwe góralskie klimaty. Otóż kultura przejawia się między innymi w architekturze budynków, zwyczajach i imprezach organizowanych zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Folklor i rzemiosło góralskie jest tam silnie widoczna między innymi w kościołach oraz willach budowanych w zgodzie z wyznacznikami stylu zakopiańskiego. Możemy się o tym przekonać odwiedzając chociażby ten portal noclegowy – http://zakopaneapartamentylux.pl/apartamenty-zakopane/. Oglądając galerię tych apartamentów możemy dostrzec w nich elementy wystroju charakterystyczne dla architektury podhalańskiej.

Atrakcje Zakopanego

Najchętniej odwiedzanym miejscem w Zakopanem okazuje się być Gubałówka. Cieszy się zainteresowaniem turystów głównie ze względu na niezapomniane widoki, które rozpościerają się z jej szczytu. Panorama Tatr potrafi zrobić wrażenia o każdej porze roku. Oprócz tego miejsce to zostało przystosowane do oczekiwań turystów. Dlatego nie zabraknie tam między innymi restauracji serwujących lokalne potrawy czy atrakcji dla bardziej aktywnych, czyli parków linowych czy tras narciarskich. Więcej szczegółów o dostępnych  na terenie Zakopanego kolejkach górskich dowiemy się w tym miejscu – http://www.zakopane.pl/turystyka/kolejki-i-wyciagi-caloroczne.

Coś dla miłośników historii

Zakopane to miasto z długoletnią tradycją, dlatego nie zabraknie w nim miejsc godnych odwiedzenia. Wśród tych obowiązkowych na liście powinno znaleźć się między innymi Muzeum Tatrzańskie. Zbiory ściśle nawiązują do bogatej kultury góralskiej. W środku można podziwiać tradycyjne dla tego regionu eksponaty w postaci mebli, sprzętów codziennego użytku, strojów góralskich czy elementów rękodzieła.

Jednym z najstarszych zabytków na terenie Zakopanego jest natomiast Stary Kościół mieszczący się się przy ulicy Kościeliskiej. Wybudowany jeszcze 1847 roku wyróżnia się konstrukcją zrębową typową dla budynków drewnianych z tego okresu. Drewniane wnętrze i ołtarz również robią wrażenie.

Stolica sportów zimowych

Nie można jednak zapominać, że Zakopane jest także stolicą sportów zimowych w Polsce. Miejscem wartym odwiedzenia jest Wielka Krokiew, czyli innymi słowy kompleks skoczni narciarskich, na których odbywają się liczne konkursy. Wśród najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych skoczków w naszej kadrze znajdują się między innymi Kamil Stoch czy Maciej Kot, którzy odnosząc sukcesy godnie reprezentują tę dyscyplinę sportową.